OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła 28 sierpnia 2022 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • W poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 • W sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
II   OGŁOSZENIA
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej. Za wszelkie dobro „Bóg Zapłać”.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W czwartek, 1 września, rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy uczniów i nauczycieli, na Mszę św. o godz. 9.30. Uczniom rozpoczynającym naukę w  I, zostaną pobłogosławienie tornistry i przybory szkolne. Od godz. 9.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanego trudu.
 6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież i dorosłych o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 16.30.
 7. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Rafał.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W sobotę 3 września o godz. 16.00 zostanie udzielony młodzieży naszej parafii sakrament Bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp. Tadeusz Kusy, biskup diecezji Kaga-Bandoro w Republice Środkowoafrykańskiej, pochodzący z Cieszyna. W czwartek i piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież mającą przyjąć sakrament Bierzmowania na spotkanie do kościoła. Obecność obowiązkowa. W  piątek o godz. 16.30 możliwość spowiedzi dla bierzmowanych, świadków i rodziców.
 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tak jak w okresie przedwakacyjnym tj. w poniedziałek od godz. 16.00-17.30 we wtorek od godz. 8.00-9.00 w czwartek od godz. 16.00-17.30 w sobotę od godz. 8.00-9.00.
 2. Od czwartku 1 września Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w ciągu tygodnia o godz. 6.30; 7.00 i 18.00
 3. W przyszłą niedzielę, zapraszamy wszystkich członków Koła Żywego Różańca na spotkanie na godz. 17.00 do kaplicy dolnego kościoła.
 4. Od niedzieli 4 września powraca Msza św. Młodych o godz. 19.15
 5. Wraz ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym od drugiej niedzieli września zapraszamy młodych ludzi na spotkania formacyjne.  Młodzież postakademicką zapraszamy na spotkania wspólnoty Bagno, które odbywają się w każdy czwartek oraz zapraszamy młodzież licealną na spotkania RMSu, które odbywają się w każdy piątek
 6. Zapraszamy na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej 17 września. Koszt przejazdu 35 zł. Zapisy w Zakrystii. Szczegóły na plakacie.
 7. W gablocie parafialnej znajduje się informacja na temat projektu „Zielone światło z zabytkowym parku Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej”.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 9. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Józef Marek oraz Jan Janica. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się….

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                    

                                                                                                    Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz