OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła 21 sierpnia 2022 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • W poniedziałek – uroczystość NMP Królowej
 • We wtorek – uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
 • W środę – wspomnienie św. Bartłomieja, apostoła
 • W piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej
 • W sobotę – wspomnienie św. Moniki
 

II   OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową w czasie której do naszego kościoła wprowadzane są relikwie bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego męczenników z Pariacoto. Serdecznie witamy O. Andrzeja Prugara który głosi kazania na wszystkich Mszach św. i przewodniczył będzie uroczystej Mszę św. odpustowej o godz. 12.30, oraz Br. Jana Hruszowca i towarzyszącą im wolontariuszkę. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie naszej parafialnej uroczystości. Szczególnie Pani Helenie za ofiarowanie kwiatów oraz Pani Ani i osobie jej pomagającej za dekoracje kwiatowe i wystrój kościoła. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na  uroczysty koncert w wykonaniu skrzypka Pana Piotra Sadowskiego wraz z orkiestrą im. Telemana. Po zakończonym remoncie organów w naszym kościele wysłuchamy też koncertu organowego.
 1. W poniedziałek o 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo  do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
 2. We wtorek 23 sierpnia nasza parafia ma wyznaczoną całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy na Adorację od godz. 7.30 do 18.00. Plan  adoracji wywieszony jest w gablocie.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. Msze św. w ciągu tygodnia są odprawiane o godzinie 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św.  młodych o godz. 19.15.
 6. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego

tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                                     

                                                                          Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz