OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła 14 sierpnia 2022 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 • W środę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
 • W sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 

II   OGŁOSZENIA

 

 1. Nasza diecezja świętuje dziś uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, który jest głównym patronem diecezji bielsko-żywieckiej.
 2. W poniedziałek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Polsce nazywana jest świętem „Matki Bożej Zielnej”. W tym dniu Msze święte z poświęcenie ziół i kwiatów będą sprawowane w porządku niedzielnym.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W przyszłą Niedzielę 21 sierpnia przeżywać będziemy odpust parafialny. Uroczystość NMP Królowej Świata. Uroczystą sumę o godz. 12.30 poprowadzą ojcowie franciszkanie z Krakowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy św. odpustowej naszych parafian, młodzież, ministrantów, dzieci. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W tym dniu do naszego kościoła zostaną wprowadzone relikwie bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego męczenników z Pariacoto. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich parafian i gości na  uroczysty koncert w wykonaniu skrzypka Pana Piotra Sadowskiego wraz z orkiestrą im. Telemana, którzy zapewnią również oprawę muzyczną na Mszy św. odpustowej o godz. 12.30. Po zakończonym remoncie organów w naszym kościele wysłuchamy też koncertu organowego.
 1. Msze św. w ciągu tygodnia są odprawiane o godzinie 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św.  młodych o godz. 19.15.
 2. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
 3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego

tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                  

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz