OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2023 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

• W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  • We wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

II   OGŁOSZENIA

1. We wtorek zapraszamy seniorów do dolnego kościoła o godz. 16.00 na kolejne  spotkanie z „Ojcem Pio”.
  2. We wtorek 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc trzeźwości i abstynencji.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź od godz. 17:30.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  7. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 odwiedziny chorych których odwiedzał ks. Wiesław i ks. Rafał ; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr
  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego.
  9. Msze św. w ciągu tygodnia są odprawiane w kościele o godzinie 7.00 i 18.00.   Nie ma Mszy św. o godz. 6.20. W niedzielę nie ma Mszy św. młodych o godz. 19.15.
  10. Dobiegają do końca prace związane z malowaniem kościoła. Po tygodniowej przerwie zostaną pomalowane wejścia boczne do kościoła. Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na malowanie kościoła. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!
  11. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30  oraz w sobotę od godz. 8.00-9.00.
  12. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej”.

Wszystkim Parafianom, Gościom, wypoczywającym na wakacjach, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia,

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz