OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela Zwykła 16 lipca 2023 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W piątek– święto Bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, kapłana
 • W sobotę – wspomnienie św. Marii Magdaleny
 

II   OGŁOSZENIA

 1. Do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej przybył ks. Jerzy Lazarek SDS, który podejmie w naszej parafii funkcję wikariusza parafialnego. Witamy nowo przybyłego Księdza i życzymy  wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Świata.
 2. We wtorek zapraszamy seniorów do dolnego kościoła o godz. 16.00 na seans filmowy z poczęstunkiem w miłym towarzystwie rówieśników.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.30 w kaplicy dolnego kościoła.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 5. W sobotę 22 lipca, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
 6. Wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców przypada 25 lipca. Jednakże już w przyszłą niedzielę 23 lipca po każdej Meszy Św. nastąpi błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Kierowcom życzymy, bezpiecznej jazdy i życzliwości wśród prowadzących pojazdy mechaniczne.
 7. Msze św. w ciągu tygodnia są odprawiane o godzinie 7.00 i 18.00.   Nie ma Mszy św. o godz. 6.20. W niedzielę nie ma Mszy św. młodych o godz. 19.15.
 8. W związku z malowaniem kościoła Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy dolnego kościoła. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 9. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30  oraz w sobotę od godz. 8.00-9.00.
 10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej” oraz nowego czasopisma niedzieli – kwartalnika „Magazyn”.

                                                                                

Wszystkim Parafianom, Gościom, wypoczywającym na wakacjach, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia,

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.             

 

                                                                                Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz