OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła 11 sierpnia 2019 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • We wtorek – wspomnienie NMP Kalwaryjskiej.
 • W środę – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
 • W czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP.
 • W sobotę – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.
II   OGŁOSZENIA
 1. W okresie wakacji Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna mieści się w dolnym kościele i jest czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
 2. Spotkanie organizacyjne w związku z Biesiadą parafialną odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy do włączenia się w organizację biesiady.
 3. We wtorek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. a po niej procesja, różaniec fatimski i adoracja do godz. 20.00. Adorację poprowadzi grupa Żywego Różańca.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 5. W czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Polsce nazywana jest świętem „Matki Bożej Zielnej”. W tym dniu Msze święte z poświęcenie ziół i kwiatów będą sprawowane w porządku niedzielnym.
 6. W czwartek 15 sierpnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z Matką Bożą Miłosierdzia od godz. 17.00.
 7. Informujemy, że uroczystość odpustową naszej parafii będziemy przeżywać 25 sierpnia br.. W tym dniu również odbędzie się przy naszym kościele Biesiada Parafialna. Prosimy o składanie fantów w zakrystii, za już złożone dziękujemy. Prosimy również życzliwe osoby o upieczenie ciasta.
 8. Miasto Bielski-Biała Organizuje Plebiscyt „Aktywny Senior Roku 2019”, którego celem jest promowanie i wyróżnienie osób starszych. Które odznaczają się aktywnością społeczną. Do plebiscytu można zgłosić osobę w wieku co najmniej 60 lat, zamieszkałą w Bielsku-Białej. Kandydata do plebiscytu może zgłosić osoba fizyczna lub prawna w terminie do 10 września 2019 r.. Formularz zgłoszenia i regulamin znajduje się na stronie internetowej- Urzędu Miasta.
 9. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2020 rok. Dochód przeznaczony jest na Misje.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i wakacyjnego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę Kilarską, Alidę Drażny, Irenę Konop, Kazimierza Talara.  Dusze zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne  odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

A dzieciom i młodzieży bezpiecznych wakacji.

           

 

                                                                                  Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz