OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła 25 czerwca 2023 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 • W czwartek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
II   OGŁOSZENIA
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 podziękujemy ks. Kamilowi Leszczynskiemu SDS i ks. Rafałowi Wagnerowi SDS za posługę duszpasterską w naszej parafii. Odchodzących księży polecamy waszym modlitwom.
 2. Do piątku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30
 3. Zapraszamy seniorów we wtorek do dolnego kościoła o godz. 16.00 na spotkanie przy kawce, herbatce i słodkościach, podczas którego pani Beata pokaże jak w łatwy sposób wykonać masaż relaksacyjny i od stresować się po trudnym dniu.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.30 w kaplicy dolnego kościoła.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 6. W czwartek, 29 czerwca, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą imieninową ks. Piotra Schory SDS. Księdza solenizanta polecamy waszym modlitwom.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Informujemy iż odwiedziny wszystkich chorych w miesiącu lipcu odbędą się w sobotę 1 lipca od godz. 8.00.
 8. W I Sobotę miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 9. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. oraz w sobotę od godz. 8.00-9.00.
 10. Od soboty 1 lipca oraz w sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o godzinie 7.00 i 18.00.   Nie będzie Mszy św. o godz. 6.20. W okresie wakacji nie będzie Mszy św. niedzielnej młodych o godz. 19.15.
 11. Trwa malowanie kościoła. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać! Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z malowaniem kościoła.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Festynu parafialnego, jak również i tym, którzy wzięli w nim udział.  Dochód z festynu wyniósł 12.700 zł i przeznaczony jest na malowanie kościoła. W intencji organizatorów, ofiarodawców ciast i rzeczy przeznaczonych na fanty, wszystkich sponsorów  oraz posługujących w  czasie festynu, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w sobotę 1 lipca o godz. 18.00. Za wszelkie dobro  składamy „Bóg Zapłać”.
 13. Dziękujemy za złożona makulaturę z której dochód przeznaczony jest na misje w Boliwii.
 14. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej” oraz nowego czasopisma niedzieli – kwartalnika „Magazyn”.
 15. Do wieczności z naszej parafii odszedł sp. Franciszek Sikorski. Zmarłego polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się! Wieczne odpoczywanie …

                                                                                

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.             

 

                                                                                Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz