OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela Zwykła 18 czerwca 2023 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • W środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • W sobotę – uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
II   OGŁOSZENIA
 1. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30
 2. W poniedziałek zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.
 3. We wtorek, o godz. 16.00 zapraszamy do dolnego kościoła wszystkie osoby starsze na radosne spotkanie w gronie rówieśników i chwilę filmowej refleksji o Ojcu Pio.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.30 w kaplicy dolnego kościoła.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 6. W czwartek, 22 czerwca, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
 7. W piątek, 23 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców o godz. 9.30 na Mszę Św. dziękczynną na zakończenie roku.
 8. W sobotę, 24 czerwca, o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Jana Stramy SDS. Księdza solenizanta polecamy waszym modlitwom.
 9. W przyszła niedzielę o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. dziękczynną na której podziękujemy ks. Kamilowi i ks. Rafałowi za posługę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
 10. Trwa malowanie kościoła. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 11. Od poniedziałku 19 czerwca przy plebanii, podstawiany będzie kontener na makulaturę z którego dochód przeznaczony jest na misje w Boliwii.
 12. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie ojców z rodzinami do Kalwarii Zebrzydowskiej 24 czerwca. Szczegóły w gablocie na plakacie. Zapisy w zakrystii.
 13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej” oraz nowego czasopisma niedzieli – kwartalnika „Magazyn”.
 14. Do wieczności z naszej parafii odeszły sp. Antonina Kastura i Paulina Winczo. Zmarłe polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się! Wieczne odpoczywanie …

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.             

 

                                                                                Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz