OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła 11 czerwca 2023 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • We wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
 • W środę – wspomnienie bł. Michała Kozala.
 • W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
II   OGŁOSZENIA
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwonkach, Pani katechetce, strażakom, ministrantom i lektorom, Panu organiście, Panom Kościelnym, Policji za zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkim biorącym udział w procesji, którzy w ten sposób pokazali swoje przywiązanie do  Wszystkim składam serdeczne- Bóg Zapłać!
 2. Do czwartku zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy Wszystkie Panie na Salwatoriańskie spotkanie kobiet w naszej parafii.
 4. We wtorek, o godz. 16.00 zapraszamy do dolnego kościoła wszystkie osoby starsze na radosne spotkanie w gronie rówieśników.
 5. We wtorek, 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30 następnie  Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św.  procesja ze świecami, po której odmówimy różaniec fatimski.  Zakończenie nabożeństwa fatimskiego Apelem Jasnogórskim.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.30 w kaplicy dolnego kościoła.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 8. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała po procesji eucharystycznej nastąpi poświęcenie wianków i ziół.
 9. Już w najbliższą sobotę odbędzie się festyn parafialny na który serdecznie wszystkich zapraszamy. W programie wiele atrakcji dla młodszych i starszych.  Liczne gry i zabawy dla dzieci, dmuchaniec, plecenie warkoczyków, kącik kawowy z domowymi wypiekami, grill, loteria fantowa, występy dzieci oraz koncerty.  Uroczyste rozpoczęcie festynu o 16:00 a zakończenie po koncercie zespołu Fausystem o 21:00. Zwracamy się z prośbą do życzliwych osób o upieczenie ciasta. Dochód z festynu przeznaczony na malowanie kościoła.
 10. Informujemy iż decyzją Księdza Prowincjała Salwatorianów ks. Józefa Figla SDS i Jego Rady z dniem 01.07.2023 r. z naszej parafii i wspólnoty zakonnej zostają przeniesieni: ks. Rafał Wagner SDS do posługi w Wikariacie Misyjnym Pankracego Pfeiffera oraz ks. Kamil Leszczynski SDS obejmie funkcję dyrektora Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań z zamieszkaniem w domu zakonnym w Bagnie. Do naszej wspólnoty zakonnej zostali przydzieleni: ks. Jan Karwath oraz ks. Jerzy Lazarek SDS.
 11. Trwa malowanie kościoła. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Kosztorys malowania wynosi około 98 tyś. zł. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę, zebraliśmy kwotę 12370 zł. 5 gr. Za złożone ofiary jak i za darowizny indywidualne składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 12. Informujemy iż od 19-26 czerwca br. przy plebanii, podstawiany będzie kontener na makulaturę z którego dochód przeznaczony jest na misje w Boliwii.
 13. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie ojców z rodzinami do Kalwarii Zebrzydowskiej 24 czerwca. Szczegóły w gablocie na plakacie. Zapisy w zakrystii.
 14. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej” oraz nowego czasopisma niedzieli – kwartalnika „Magazyn”.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.             

 

                                                                                Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz