OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 • We wtorek – święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

 

II   OGŁOSZENIA
 1. Dzisiaj w naszej parafii odbywają się uroczystości przystąpienia do I Komunii Świętej. Przeżywając „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00
 2. Codziennie zapraszamy na maryjne nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaj tzw. Dni Krzyżowe. Na nabożeństwach majowych będziemy modlić się w tych intencjach.
 4. We wtorek, 16 maja o godz. 16.00 zapraszamy do dolnego kościoła wszystkie osoby starsze na kolejne radosne spotkanie w gronie rówieśników.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00
 6. W czwartek o 17.15 zapraszamy na kolejny czwartek ze św. Ritą.
 7. W piątek rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 8. W przyszłą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość rocznicy przystąpienia do I Komunii św.
 9. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji Biesiady parafialnej przez przynoszenie do Zakrystii rzeczy które mogłyby być przeznaczone na loterię fantową. Za przyniesione fanty składamy serdeczne „Bóg Zapłać”
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar w niedzielę 28 maja br. Koszt przejazdu autokarem -40 zł ( wraz z ubezpieczeniem). Zapisy w zakrystii kościoła na oś. Karpackim – po Mszach Św.
 11. Wyjazd dekanalny do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 9 i 10 czerwca na instalacje relikwii św. Józefa Bilczewskiego organizuje parafia św. Maksymiliana w Aleksandrowicach. Zapraszamy do uczestnictwa! Zapisy pod nr tel.  33 8123703 lub w kancelarii parafii w Aleksandrowicach.
 12. Zapraszamy na Metropolitarną Pielgrzymkę do Włoch z okazji 770 lecia kanonizacji św. Stanisława, patrona Polski w 4 wariantach. Szczegóły na stronie diecezji www. Diecezja.bielsko.pl
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym nowego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                         

 

                                                                                                                      Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz