OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 3 Kwietnia 2022

 1. Serdecznie witamy księdza rekolekcjonistę dr Mirosława Socałę SDS, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje parafialne, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. W poniedziałek, wtorek i środę Msze święte z nauką ogólną będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W czasie trwania rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Nauki dla dzieci dla klasy IV-VIII będą o godz. 8.00-8.50; dla klasy I-III od godz. 10.40-11.30. Młodzież zapraszamy na godz. 19.15. We wtorek w sposób szczególny zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 osoby chore i czcigodne wiekeim, Okazja do spowiedzi będzie każdego dnia rekolekcji przed każdą Mszą Św.  oraz w środę od godz. 6.30 do 9.00 i od 17.00 do 19.30 we wtorek i środę na Mszach Świętych zbierana będzie taca przeznaczona dla Księdza rekolekcjonisty. Módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji.
 2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek od godz. 15.00 do 18.00 w piątek  od godz. 15.00-17.00
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 5. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo ze św. Ritą.
 6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15. którą poprowadzą dzieci.
 7. W przyszłą niedzielę 10 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa czyli niedziela Męki Pańskiej. Uroczysta Liturgia o godzinie 12.30 rozpocznie się przed kościołem, następnie procesyjnie udamy się na Mszę Św.
 8. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Styl i rozmiar dowolny. Ręcznie wykonane i podpisane kartki można składać do 10 kwietnia do pudełka na zakrystii. Specjalnie powołana komisja wybierze spośród wszystkich praca  zwycięską kartkę, która zostanie opublikowana na stronie internetowej oraz profilu facebookowym wraz z życzeniami wielkanocnymi ks. Proboszcza.  Kartki będzie można podziwiać po świętach na wystawie. Na wszystkich uczestników konkursu czekają nagrody.
 9. Zły stan instrumentu muzycznego skłonił nas aby we wtorek 29 marca, rozpocząć remont organów w naszym kościele. Będzie on przeprowadzany etapami. Obecnie remontowany jest pierwszy manuał. Na pozostałych dwóch  organista będzie podtrzymywał śpiew liturgiczny. Składka z drugiej niedzieli miesiąca  przeznaczona będzie na ten cel.
 10. Jeśli  ktoś pragnie wesprzeć finansowo uchodźców to może złożyć ofiarę do skarbony,
 11. Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy kwotę 8262 zł.. Bóg Zapłać za złożone ofiary!
 13. W przyszłą niedziele RMS będzie rozprowadzał palmy. Dochód będzie przeznaczony na działalność RMS-u i pomoc uchodźcom.
 14. Informujemy, iż kwietniowe spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania odbędzie się w drugi wtorek miesiąca, 12 kwietnia i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00
 15. Dom Kultury w Olszówce zaprasza w dniach od 6-8 kwietnia br. w godz. od 16.00-19.00 na świąteczny Kiermasz Rękodzieła oraz w dniu 6 kwietnia o godz. 16.30 na przedstawienie teatralne w wykonaniu Dziecięcego Teatru Ptak.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej. Wychodząc z kościoła można nabyć świece „Paschaliki Wielkanocne” w cenie 8 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność  „Caritas”
 17. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Wiesław Łoboz. Zmarłego polecajmy Miłosierdziu Bożemu….

 

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                 

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz