OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023

 1. Serdecznie witamy księdza rekolekcjonistę Jerzego Morańskiego SDS, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje parafialne. W poniedziałek, wtorek i środę Msze święte z nauką ogólną będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.20 i 7.00. Okazja do spowiedzi będzie każdego dnia rekolekcji pół godziny przed każdą Mszą Św.  Na zakończenie rekolekcji we wtorek i środę na Mszach Świętych zbierana będzie taca przeznaczona dla Księdza rekolekcjonisty. Szczegółowy plan rekolekcji w gablocie parafialnej. Módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji.
 2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w czwartek i piątek od godz. 15.00
 5. W czwartek o godz. 17.30 kolejne nabożeństwo w ramach 15 czwartków ze św. Ritą.
 6. W piątek zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową o godz. 17. .
 7. W piątek 31 marca odbędzie się w naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Eucharystią o 18:00. Szczegóły wydarzenia na plakatach.
 8. Również w piątek 31 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Bielska Białej. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00 w kościele Chrystusa Króla (Leszczyny), zakończenie w kościele św. Józefa na osiedlu Złote Łany.
 9. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa czyli niedziela Męki Pańskiej. Uroczysta Liturgia o godzinie 12.30 rozpocznie się przed kościołem, następnie procesyjnie udamy się na Mszę Św.
 10. W niedzielę Palmową dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25 będą rozprowadzać palmy przed Msza św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30, dochód przeznaczony będzie na pomoc świąteczną dla osób potrzebujących z naszej parafii oraz na domowe Hospicjum im. Św. Kamila w Bielsku-Białej.
 11. W ubiegłą niedzielę na Hospicjum św. Jana Pawła II zebrano kwotę 4900 zł. Bóg Zapłać!
 12. Klub Gazety Polskiej z Bielsku-Białej zaprasza w niedziele 2 kwietnia 2023 roku na wyjazd do Warszawy na Narodowy Marsz Papieski. Zapisy przyjmuje przewodniczący Klubu GP. Tel. podany na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.
 13. Od 29 kwietnia do 3 maja odbędzie się XI Piesza Pielgrzymka z Bielska do Łagiewnik. Zapisy do 2 kwietnia w zakrystii, albo na stronie faustyna.bielsko.pl
 14. Biuro pielgrzymkowe „Miriam” zaprasza na pielgrzymkę „Litwa-Łotwa” w terminie od 29 kwietnia do 3 maja br. Tel. kontaktowy i szczegóły na plakacie
 15. Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną oraz złożyć jałmużnę wielkopostną, która będzie przeznaczona dla osób potrzebujących z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.
 17. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Źelisław Kopciuch i Zofia Iskierka. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu….

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                               

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz