OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 • W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 • We wtorek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera patrona naszej diecezji.
 • W środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W sobotę – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
II   OGŁOSZENIA
 1. Dzisiaj członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej zbierają ofiary do puszek na swoja działalność, jednocześnie zachęcają do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego.
 2. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.
 3. We wtorek, o godz. 16.00 zapraszamy do dolnego kościoła wszystkie osoby starsze na spotkanie w gronie rówieśników.  Spotkanie ubogaci Pani prof. Iwona Nowakowska-Kempa, która wygłosi odczyt poświęcony spotkaniu człowieka z Bogiem z drugim człowiekiem i przyrodą.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.30 w kaplicy dolnego kościoła.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W czwartek z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. W tym dniu rozpoczynamy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30
 7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych w piątek od godz. 8.00 ks. Wiesław, ks. Rafał i ks. Piotr.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Trwa 10 Tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa ,,Tak na Serio”. Zapraszamy na konferencje, po wieczornej Mszy Świętej w naszej parafii. 30 maja na konferencję o. Marka Kowalcze OFM, który podejmie temat wolności człowieka, ludzkich decyzji i ich konsekwencji oraz 31 maja, na konferencję „Do czego jesteśmy powołani” Macieja Dalibora SDS. Szczegóły na plakacie.
 11. Przy głównym wejściu do kościoła znajduje się skrzynka, do której można składać intencje modlitewne za małżeństwa oraz narzeczonych. W niedzielę 04. czerwca o godz. 12.30 na Mszy Świętej z odnowieniem przysięgi małżeńskiej będziemy się modlić w powierzonych intencjach.
 12. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o przynoszenie rzeczy na loterię fantową. Za złożone składamy serdeczne „Bóg Zapłać:
 13. Trwa malowanie kościoła. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Dziękujemy za złożone ofiary. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ten cel.
 14. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa. Wyjazd w dniu 24 czerwca. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w Zakrystii.
 15. Parafia św. Maksymiliana w Aleksandrowicach organizuje wyjazd do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w dniach 9 i 10 czerwca. Szczegółowy plan pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.
 16. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej”.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.                                                       

                                                                                                                      Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz