OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 • W poniedziałek – wspomnienie św. Rity, zakonnicy i patronki kobiet wszystkich stanów.
 • W środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
 • W piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
 • W przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
II   OGŁOSZENIA
 1. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek 22 maja o 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą oraz nabożeństwo  do Świętej Rity z poświęceniem róż i błogosławieństwem relikwiami świętej. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
 3. We wtorek, 23 maja o godz. 16.00 zapraszamy do dolnego kościoła wszystkie osoby starsze na spotkanie w gronie rówieśników. Na spotkaniu będzie można poznać św. Hildegardę i jej kwiaty.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.30 w kaplicy dolnego kościoła.
 5. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na majówkę na Koziej Górce przy kapliczce. Wyjście o godz. 17.45 z parkingu przy kościele. Można również dotrzeć na szczyt indywidualnie. Zapraszamy.
 6. W piątek 26 maja modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.
 7. Do soboty trwa czas modlitewnej nowenny poprzedzającej Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 8. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła.
 9. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o przynoszenie rzeczy na loterię fantową.
 10. Od poniedziałku rozpoczynamy malowanie kościoła. Malowania podjęła się firma BUDPLUS. Kolorystykę kościoła zaproponował zespół pod przewodnictwem Pana Bogusława Boby Colina w składzie Pani Krystyna Blachura, Pan Paweł Mszyca, ks. Kamil Leszczyński. Za utrudnienia związane z malowaniem kościoła przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
 11. W związki z sygnałem pobierania opłat na parkingu przy cmentarzu parafialnym informujemy iż parking jest całkowicie darmowy. Parafia nie pobiera żadnych opłat. Prosimy o zgłaszanie wszelkich niepokojących sytuacji.
 12. W sobotę 27 maja rozpocznie się 10. Tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa ,,Tak na Serio”. Zapraszamy na konferencje, po wieczornej Mszy Świętej w naszej parafii. 30 maja spotkamy się z o. Markiem Kowalcze OFM, który podejmie temat wolności człowieka, ludzkich decyzji i ich konsekwencji. 31 maja, na pytania czym jest powołanie i do czego jesteśmy powołani odpowie ks. Maciej Dalibor SDS. Szczegóły na plakacie.
 13. Przy głównym wejściu do kościoła znajduje się skrzynka, do której można składać intencje modlitewne za małżeństwa oraz narzeczonych.
 14. Parafia św. Maksymiliana w Aleksandrowicach organizuje wyjazd do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w dniach 9 i 10 czerwca. Szczegółowy plan pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.
 15. Rada Osiedla i Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza mieszkańców do głosowania w Budżecie Obywatelskim na projekt „Ochotnicy i Dzielnice”. Głosowanie do 31 maja br.
 16. W przyszłą niedzielę członków Ochotniczej Straży Pożarnej będzie można wspomóc składając ofiarę do puszki.
 17. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej”.
 18. Do wieczności z naszej parafii odeszła śp. Krystyna Cembala. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.                                                       

                                  Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz