OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022 r.

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

 • w poniedziałek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
 • We wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa
 • w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 • W piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
II   OGŁOSZENIA
 1. Witamy bardzo serdecznie w naszej Parafii ks. dr Krzysztofa Czaplę SAC – Pallotyna , dyrektora Sekretariatu Fatimskiego z Krzeptówek, który na każdej Mszy św. głosi kazania propagując nabożeństwo do  Niepokalanego Serca Maryi. Dziękując za posługę obdarzmy ks. Krzysztofa naszymi modlitwami.
 2. W poniedziałek, 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św.  procesja ze świecami, po której odmówimy różaniec fatimski.  Zakończenie nabożeństwa fatimskiego Apelem Jasnogórskim. Nabożeństwo poprowadzi ks. dr Krzysztof Czapla SAC.
 3. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 6. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15. Po Mszy świętej o godz. 9.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy trasą: z Kościoła ul. Startową, Kąpielową, Pocztową, Filatelistów do „Domu Nauczyciela” ul. Pocztową powrócimy do kościoła. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w  Zapraszamy  dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i dzieci obchodzące rocznicę pierwszej Komunii Świętej.  Prosimy o przyniesienie kwiatów. Kwiaty prosimy składać przed Mszą Św. w zakrystii. Zachęcamy do udziału w procesji wszystkich parafian. Prosimy także jak co roku o udekorowanie naszych domów na ten szczególny dzień szczególnie na trasie procesji Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I  – mieszkańców ul. Kąpielowej i Radę parafialną;

II –  mieszkańców „Domu Nauczyciela” ;

III –grupy młodzieżowe przy ul. Pocztowej;

IV – (przy krzyżu misyjnym) członków Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. Rity.. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania.

 1. Od piątku zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o godz. 17.30. Liczymy na obecność dzieci i młodzieży.
 2. Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella w terminie od 10 – 17 października 2022r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie. Zapisy pod nr tel. 533 489 003
 3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
 4. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli sp. Krystyna Masłowska, Henryka Tomczak i Jan Kasperek. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa Bożego

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                  

 

                                                                   Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz