OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 04 czerwca 2023

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 • W poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 • W środę – wspomnienie dowolne bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.
 • W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
II   OGŁOSZENIA
 1. Trwa malowanie kościoła. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Dziękujemy za złożone ofiary. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów renowacji kościoła. Bóg Zapłać..
 1. Codziennie zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 2. We wtorek, 6 czerwca wszystkie osoby starsze spotykają się w dolnym kościele o godz. 16.00 Serdecznie zapraszamy.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 17.30 w kaplicy dolnego kościoła, w czwartek adoracja w kościele.
 4. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15. Po Mszy świętej o godz. 9.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy trasą: z Kościoła ul. Startową, Kąpielową, Pocztową, Filatelistów do „Domu Nauczyciela”, ul. Pocztową powrócimy do kościoła. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w  Zapraszamy  dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i dzieci obchodzące rocznicę pierwszej Komunii Świętej.  Prosimy o przyniesienie kwiatów. Kwiaty prosimy składać przed Mszą Św. w zakrystii. Zachęcamy do udziału w procesji wszystkich parafian. Prosimy także jak co roku o udekorowanie naszych domów na ten szczególny dzień szczególnie na trasie procesji Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I  – mieszkańców ul. Kąpielowej i Radę parafialną; II –  mieszkańców „Domu Nauczyciela” ; III –grupy młodzieżowe przy ul. Pocztowej; IV – (przy krzyżu misyjnym) członków Żywego Różańca, czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. Rity.. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania.

 1. Od piątku zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o godz. 17.30. Liczymy na obecność dzieci i młodzieży.
 2. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o przynoszenie rzeczy na fanty. Festyn parafialny odbędzie się 17 czerwca. Za złożone dary składamy serdeczne „Bóg Zapłać:
 3. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie ojców z rodzinami do Kalwarii Zebrzydowskiej 24 czerwca. Szczegóły w gablocie na plakacie. Zapisy w zakrystii.
 4. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Warszawy w dniach 9 i 10 czerwca. Kontakt w zakrystii.
 5. Informujemy iż od 19-26 czerwca br. przy plebanii, podstawiany będzie kontener na makulaturę z którego dochód przeznaczony jest na misje w Boliwii.
 6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, w tym parafialnej gazetki „Głosu Królowej” oraz nowego czasopisma niedzieli – kwartalnika „Magazyn”.
 7. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. Zofia Tarasek. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.                                                       

                                                                                                            Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz