OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Kontemplujemy fakt, że Bóg stał się człowiekiem dla naszego zbawienia i zamieszkał pośród nas. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 19.15.
 2. Jutro w poniedziałek, przeżywać będziemy drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.15. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. We wtorek obchodzimy święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszach św. poświęcenie wina.
 4. W środę, święto Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
 6. W piątek, 30 grudnia obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa.
 7. W sobotę przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy wiernych na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym, po której odprawimy uroczyste nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Każdy kto w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełni zwykłe warunki odpustu zyskuje odpust zupełny.
 8. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia 2023r. przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także dzień modlitw o pokój na świecie. Nie będzie mszy św. o godz. 19.15
 9. W zakrystii można składać wypominki roczne.
 10. Od 27 grudnia tj. od wtorku rozpoczynamy Wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę”. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. W najbliższym tygodniu przedstawia się następująco”

27.12.2022 (wtorek)  od godz. 15.30

 1. ul. Pocztowa od góry 2. ul. Pocztowa od dołu 3. ul. Tenisowa 4. ul. Filatelistów; Sadowa

28.12.2022 (środa) od godz. 15.30

 1. ul. Czołgistów od dołu i Trzmielów; 2. ul. Czołgistów od nr 30; 3. ul. Srebrna
 2. ul. Pszczela; Ciasna.

29.12.2022 (czwartek) od godz. 15.30

 1. ul. Sucha od Pocztowej; 2. ul. Sucha od Startowej; 3. ul. Ustronie; 4. ul. Kalinowa i Fabryczna

30.12.2022 (piątek) od godz. 15.30

 1. ul. Promienna; 2. ul. Pogodna; 3. ul. Willowa od nr 1i Jabłeczna
 2. ul. Willowa od ul. Bystrzańskiej.
 3. W czasie trwania „kolędy” kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 8.00-9.00 oraz w sobotę po wieczornej Mszy św. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny. Spowiedź święta przed Mszą świętą wieczorną
 4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej

 

Podziękowania.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włożyli wiele trudu abyśmy mogli godnie przezywać Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję za wykonanie  szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji świątecznej Ks.  Kamilowi, Pani dekoratorce i osobom jej pomagającym. Pani Ani za dekoracje kwiatowe. Panu Czesławowi za wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowanie choinek do kościoła państwu Gruszczyk i Janas. Dziękuję Pani Helenie Strupczewskiej za ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarza. Dziękuję Panom kościelnym, Panu organiście, osobom sprzątającym kościół, Służbie Liturgicznej Ołtarza i ks. Rafałowi ich opiekunowi.

Dziękuję kapłanom za posługę duszpasterską. Grupie charytatywnej za zorganizowanie pomocy potrzebującym rodzinom. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do tego, abyśmy jak najlepiej mogli przeżyć dany nam przez Boga ten świąteczny czas. Wszystkim składam z serca płynące Bóg Zapłać!

Życzenia z Okazji Świąt Bożego Narodzenia.

               Tegoroczne Boże Narodzenia przeżywamy w roku duszpasterskim którego hasło brzmi „Wierzę  w Kościół Chrystusowy”. Kościół jest dla nas ważny bo jest chciany przez Boga, on jest dla nas Jego darem i bazuje na autorytecie Chrystusa. Adorując Dziecię Jezus doświadczajmy, że Chrystus rodzi się w Kościele. Uświadamiajmy sobie ze do kościoła mamy nie tylko chodzić (do czego bardzo was zachęcam) ale, że to my stanowimy Kościół, że my wszyscy jesteśmy Kościołem, że  każdy z nas jest odpowiedzialny za Kościół. To w tej wspólnocie przeżywamy swoje radości, smutki, sukcesy i porażki, w tej wspólnocie jest między nami Chrystus. Ten, którego narodziny dzisiaj świętujemy. Cząstką tej wspólnoty jest nasza Parafia i nikt w niej nie powinien się czuć  pozostawiony samemu sobie. Bądźmy zjednoczeni w Chrystusowej wspólnocie!

Wszystkim Parafianom i gościom z  głębi serca życzę mocnego przywiązania do Kościoła. Odkrywajcie moc Boga w usłyszanym Słowie Bożym, w przyjmowanych sakramentach świętych,  w swojej modlitwie, w otaczającym was świecie.  Niech Bóg wniesie w wasze życie nową nadzieję, rozproszy ciemności i wypełni wasze serca prawdziwą radością, miłością i pokojem.

Niech to dziecię z Maryi narodzone błogosławi wam, waszym rodzinom i   całej naszej parafii. Każdemu i każdej z was. Zdrowych, radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

                                      

                                                                             Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz