OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 9 KWIETNIA 2023 r.

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. zostaną odprawione o godzinie 00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i 19.15.
 2. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze święte będą odprawiane tak jak
  w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.15. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy Wszystkie Panie na Salwatoriańskie spotkanie kobiet w naszej parafii.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i Piątek od godz. 15.00 do 18.00.
 5. W Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 6. Codziennie (również dzisiaj) o godz. 15.00 zapraszamy na nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia w ramach której odmówimy Koronkę.
 7. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę po nowennie przed świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 zapraszamy do dolnego kościoła na wielkanocne spotkanie osoby starsze i czcigodne wiekiem.
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym świątecznego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”.

 

Serdeczne dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się byśmy mogli jak najlepiej przeżyć uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególne podziękowania składam Pani Ani układającej kwiaty. Ks. Kamilowi z młodzieżą oraz pani Krystynie, Grażynie, Ani i Dominice  za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Panu Czesławowi za wszelką pomoc. Dziękuję księżom za posługę w konfesjonale i przewodniczenie celebracjom liturgicznym. Dziękuję Panom kościelnym: Romanowi i Stanisławowi za wzmożony wysiłek w tych dniach. Panu organiście Przemysławowi za prowadzenie śpiewów. Dziękuję Służbie Liturgicznej, lektorom i ministrantom. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w liturgię. Dziękuję członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za  adorację przy grobie i włączenie się w liturgię. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuje grupie charytatywnej za zorganizowana pomoc świąteczną. Dziękuję Osobom sprzątającym kościół. Wszystkim adorującym dziękuję za modlitwę i wypraszanie łask dla całej naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na utrzymanie kościoła składane na tacę i te przelane na konto parafialne.  Za każde dobro składam serdeczne „Bóg Zapłać”.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Drodzy parafianie i goście. Życzę wam by te święta zbliżyły każdego z was do Chrystusa. Stańmy przed pustym grobem Jezusa. Stańmy by uwierzyć. Niech pusty grób nami wstrząśnie  i wyrwie nas z obojętności i  letniości wiary.

Stojąc przed jedynym pustym grobem w historii świata, moimi życzeniami i modlitwą ogarniam was wszystkich. Niech te święta będą dla was doświadczeniem Prawdziwej Miłości, która leczy, przebacza, wspiera, daje nadzieję, prowadzi.  Niech te święta przyniosą wam Boże błogosławieństwo i otworzą was na Prawdę napełniając wasze serca radością i pokojem.

Radosnego Alleluja!
Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz