OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Świętej Rodziny 27 grudnia 2020 r.

 

I   KALENDARZ LITURGICZNY

 

➢ w poniedziałek –święto Świętych Młodzianków, męczenników.

➢ W piątek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

➢ W sobotę – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

 

OGŁOSZENIA

1.  Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, które uzmysławia nam, że Syn Boży również narodził się i wzrastał w gronie rodzinnym.

2.  W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 15.00 do 18.00. w czwartek od godz. 15.00 -17.00

4.  W czwartek przypada ostatni dzień starego roku. W związku z zakazem przemieszczania się od godz. 19:00 i zarządzeniem ks. Biskupa iż ostatnia Msza św. w Starym Roku ma być zakończona do godz. 18.00. Msza święta w naszym kościele z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie Starego Roku zostanie odprawiona o godz. 17.00. Na  godz. 17.00 zostają przeniesione intencje Mszy św. z godz. 18.00. Zapraszamy na Mszę św. połączoną z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym, po której nastąpi uroczyste nabożeństwo przebłagalno dziękczynne. W tym dniu odpust zupełny może zyskać każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i odmówi pobożnie i publicznie hymn „Ciebie Boga Wysławiamy”.

5.  W piątek 1 stycznia 2021 r. obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.  W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

7.  W miesiącu styczniu odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 2 stycznia 2021 r. od godz. 8 00

8.  Prosimy członków Koła Żywego Różańca o przyjście w dniu 3-go stycznia na godz. 18.00 na Mszę św. wieczorną, Następna data spotkania będzie ogłoszona.

9.  Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce w Diecezji Bielsko-Żywieckiej Wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” została przeniesiona na czas, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne. Czas ten zostanie podany do wiadomości przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego.

10.          Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11.          Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.

12.          Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła sp. Irena Czul. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu… Módlmy się

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata. Niech siła płynąca z udziału w Eucharystii umacnia nasze rodziny.

 

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz