OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 22 marca 2020

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczno-sanitarną, Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od niedzielnej Mszy Świętej wszystkim Wiernym Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Do Wielkanocy zostaje zawieszony obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, a pozostający w domu nie mają grzechu. Informujemy iż w najbliższych dniach, w każdej Eucharystii w kościele, także niedzielnej mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencje. W przypadku chrztu, pogrzebu czy ślubu, w uroczystości może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina, maksymalnie 50 osób.

Przeżywajmy Eucharystię za pomocą mediów:

TVP1 godz. 7:00, Polsat News 9:00, TRWAM 9:30, TVP Polonia 13:00,

Zachęcamy do rozgłośni radiowej Anioł Beskidów o godz. 11:00 Msza Św. z katedry bielsko-żywieckiej pod przewodnictwem bp. Romana.

Z naszej świątyni parafialnej transmisja online  – facebook parafialny o godz. 8:00 i 19:15

Podczas oglądania transmisji przypominamy o Komunii Duchowej czyli. wzbudzeniu pragnienia przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego.

Odwołujemy wszystkie nabożeństwa w tym Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową z udziałem wiernych. Zachęcamy do wysłuchania Gorzkich Żali z naszego kościoła w niedzielę o godz. 17.15 i transmitowanej Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 na Facebooku parafialnym.

Zaplanowane w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży w dniach od 22-25 marca br. oraz dla dorosłych w dnach od 29.03-01.04  zostają odwołane. Wszystkich naszych parafian zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach, które będą w mediach diecezjalnych: Diecezjalnym Radiu Anioł Beskidów oraz stronie internetowej Diecezji Bielsko-Żywieckiej, dostępne od obecnej niedzieli.

Kościół będzie można nawiedzać na osobistą modlitwę od porannej do wieczornej Mszy św. Przebywając w kościele zachowajmy bezpieczna od siebie odległość ( 1-1,5 m).

W obecnej sytuacji przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz stanowczo zachęcamy. Osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę informujemy: Lewą dłoń kładziemy na prawej w kształcie krzyża tworząc tron. Kapłan kładzie Hostię na lewej ręce, wierny na oczach kapłana prawą ręką wkłada Hostię do ust. Gdyby ktoś pragnął przyjąć Komunie św. w sposób tradycyjny należy to uczynić po osobach przyjmujących Komunię na rękę.

Pamiętajmy; znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk;. cześć Krzyżowi oddajemy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego; powstrzymujemy się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie; rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

Ze względu na duże zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa, nie wolno nam organizować dodatkowych dni przedświątecznej spowiedzi świętej. Pragniemy jednak aby każdy parafianin miał możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed Świętami. Dlatego prosimy uczyńcie to wcześniej. W tym trudnym czasie pozostajemy do waszej dyspozycji (sakrament spowiedzi, rozmowy duszpasterskie, sakrament chorych oraz inne…. Kontakt telefoniczny: 33 814 11 13). Ponadto w kościele zapraszamy do spowiedzi codziennie 15 min. przed Mszą Świętą o godz. 6.30; 7.00 oraz od godz. 17.30-18.00. W Niedziele przed każdą Mszą Świętą

Kancelaria parafialna pozostaje nieczynna. Kontakt z kancelarią parafialną drogą telefoniczną tel. 33 814 11 13.

Każdego 22 dnia miesiąca modlimy się do Św. Rity. Ze względu na zaistniałą sytuację nie możemy zgromadzić się w kościele. Mamy jednak możliwość złożenia próśb i podziękowań do św. Rity drogą internetową. Można je złożyć wysyłając na emaila parafialnego . złożone prośby zostaną przedstawione Św. Ricie w nowennie którą odmówimy w niedzielę 22 marca po Mszy św. o godz. 18.00.

Środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Tradycyjnie w tym dniu podejmowaliśmy Duchową Adopcję dziecka poczętego, w tym roku uczynimy to w późniejszym terminie. W tym dniu przypada 28 rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętajmy w modlitwie.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Władysława Pezdek. Duszę zmarłej polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

Jako Wasi duszpasterze codziennie o godz. 20:30 w naszej kaplicy domowej na plebanii, odmawiamy różaniec w intencji zaprzestania epidemii, który będziemy transmitować przez stronę parafialną na Facebooku (Parafia NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej). Zachęcamy Was do wspólnego odmawiania w duchowej łączności, pozostając w domu.

Będziemy też transmitować na Facebooku parafialnym codzienną Mszę Świętą o godz. 18:00, a w piątki Drogę Krzyżową o 17:15 bez udziału wiernych.

                           Drodzy parafianie!

                           W tym szczególnym czasie jaki przyszło nam żyć  niech wasze mieszkania i  domy staną się teraz kościołami, w których we wspólnocie najbliższych będziecie  trwać na modlitwie. Prosimy was o zrozumienie tej trudnej sytuacji. Wszystkie działania Kościoła wypływają z troski o nasze życie oraz zdrowie i są podyktowane przykazaniem miłości bliźniego. Zapewniamy was o naszej bliskości. Łączymy się z Wami we wspólnej modlitwie i przez wstawiennictwo NMP Królowej Świata prosimy Boga o dar jedności i pokój serc dla całej naszej wspólnoty parafialnej oraz o  szybkie ustanie pandemii.                                                                                                                                          

       

                                          Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz