OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023

 1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 2. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w poniedziałek i wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 (Obecność na Mszy św. obowiązkowa). Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
 1. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie Panie na Salwatoriańskie spotkanie kobiet w naszej parafii. Szczegóły na plakatach i profilu parafii.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do nabożeństwa wieczornego.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 4. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach 15 czwartków ze św. Ritą.
 5. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.
 6. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 7. W przyszłą niedzielę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25 w ramach akcji „Pola Nadziei” rozprowadzać będą modlitwy do św. Józefa. Dochód przeznaczony dla Hospicjum.
 8. Zapraszamy do kina Helios (Galeria Sfera) na film „Opiekun” 14 marca o godz. 16.45 cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. W dniu 25 marca w godzinach od 8.00 do 12.00 obok plebanii zostanie podstawiony kontener na elektroodpady i złom. W tym samym czasie będziemy jeździć i odbierać sprzęt od tych mieszkańców którzy nie są w stanie sami przytransportować elektroodpady pod kościół (zapisy w zakrystii). Za oddany złom będzie można otrzymać 10% zniżki na wymianę opon w warsztacie przy ul. Katowickiej.
 10. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej Parafii w dniach od 25 –29 marca br.Poprowadzi je ks. Jerzy Morański SDS. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie parafialnej.
 1. W ostatni piątek miesiąca, tj. 31 marca odbędzie się w naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się od Eucharystii o 18:00 a następnie uczestnicy wyruszą na ponad 40 kilometrową trasę po górach. Szczegóły wydarzenia na plakatach.
 2. Na przełomie kwietnia i maja odbędzie się XI Piesza Pielgrzymka z Bielska do Łagiewnik. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i zapisów, które można dokonać albo u nas w zakrystii, albo na stronie faustyna.bielsko.plZapisy trwają do 2 kwietnia. Informujemy, że Ks. Kamil Leszczyński SDS został przewodnikiem gr. 2 im. Bł. Michała Sopoćki. Wszystkich, którzy chcieliby pójść w pielgrzymce w tej grupie prosimy aby zgłosili to w uwagach w formularzu zgłoszeniowym.
 3. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Rady parafialnej na którym podjęto decyzję o zorganizowaniu w dniu 17 czerwca br. „Biesiady parafialnej”. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Zakrystii rzeczy które mogłyby być przeznaczone na fanty.
 4. Jeśli ktoś chciałby przekazać 1,5 % podatku na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a sam nie potrafi wypełnić deklaracji podatkowej, to może przynieść te deklarację do zakrystii, a za tydzień będzie można odebrać ją wypełnioną.
 5. Przy wyjściu z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną oraz złożyć jałmużnę wielkopostną, która będzie przeznaczona dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 6. Na terenie parafii została znaleziona pewna kwota pieniędzy. Szczegóły w zakrystii.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.

 

 Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

                                                                                                 

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz