OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 11 grudnia 2022 r.

                          I   KALENDARZ LITURGICZNY
 • We wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 • W środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 • Od 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
 • Od soboty 17 grudnia rozpoczynamy II część Adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielania Syna Bożego.
 • W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
II   OGŁOSZENIA
 1. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. Dzisiaj obecny jest wśród nas o. Marcel Kpudzeka z Kamerunu, który głosi nam Słowo Boże. W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drewna oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem (m.in. Szopki, różańce, figurki, ozdoby bożonarodzeniowe) lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.
 2. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy Wszystkie Panie na Salwatoriańskie spotkanie kobiet w naszej parafii. Szczegóły na plakatach i profilu parafii.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 6. Dziecięca grupa „Jordanki” wraz z grupa charytatywną zapraszają w przyszłą niedzielę na słodki kiermasz, dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na wsparcie osób potrzebujących z naszej parafii
 7. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w katechezach rekolekcyjnych, które są wygłaszane przez ks. Kamila Leszczyńskiego SDS w każdą niedzielę Adwentu na Mszy młodych o 19:15. Szczegółowy plan wraz z zagadnieniami, które będą poruszane znajduje się na plakatach.
 8. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć świece i pobłogosławione opłatki wigilijne. Przy bocznym wyjściu z kościoła można również nabyć sianko na stół wigilijny, ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są dla rodzin potrzebujących z naszej parafii.
 9. Spotkanie ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00
 10. Dziękujemy za złożone ofiary do puszek przeznaczone na Kościół na Wschodzie. Zebrano kwotę 1234 zł. Bóg Zapłać.
 11. W zakrystii można składać wypominki roczne.
 12. Informujemy iż Wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę” rozpoczniemy w tradycyjnej formie od dnia 27 grudnia br. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata

                                                                  

                                                                             Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz