OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2023

 1. Dzisiaj modlitwą i ofiarą do skarbon wspieramy dzieci Afryki w ramach dzieła „Ad gentes”.
 2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
 3. W poniedziałek, 6 marca odbędzie się spotkanie Rady parafialnej. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w intencji Rady parafialnej i parafian. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w dolnym kościele.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do nabożeństwa wieczornego.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 17.30.
 6. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo w ramach 15 czwartków ze św. Ritą.
 7. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.
 8. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 9. Dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami, zapraszamy  w piątek 10 marca na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjno- organizacyjne dla rodziców.
 10. Jeśli ktoś chciałby przekazać 1,5 % podatku na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a sam nie potrafi wypełnić deklaracji podatkowej, to może przynieść te deklarację do zakrystii, a za tydzień będzie można odebrać ją wypełnioną.
 11. Informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej Parafii w dniach od 26 –29 marca br. Poprowadzi je ks. Jerzy Morański SDS.
 12. Z uwagi na pojawiający się problem podrzucania śmieci do kontenerów na cmentarzu parafialnym przypominamy, iż kontenery przy cmentarzu służą wyłącznie do zbierania śmieci pochodzących z cmentarza jak: wypalone znicze, uschnięte kwiaty czy wiązanki itp. Dowożenie i wrzucanie do kontenerów innych przedmiotów nie pochodzących z cmentarza,  zwłaszcza budowlanych czy  spożywczych świadczy o braku szacunku dla miejsca pamięci zmarłych. Ponadto jest to wykroczenie. Gdy mamy podejrzenie, że ktoś nieuprawniony wyrzuca śmieci do cmentarnego kontenera reagujmy. Prosimy o odpowiedzialność.
 13. . Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.
 14. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Janusz Orłowski i Andrzej Chrzan. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia 

życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata                                                 

                                                           Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz