OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA Wielkanocna MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 16 KWIETNIA 2023 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia o 15.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo w „Godzinę Miłosierdzia”.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto patronalne „Caritas”.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i Piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  3. W Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. W czwartek modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego czwartku miesiąca. O godz. 17.30 zapraszamy na kolejny czwartek ze św. Ritą. A po wieczornej mszy zapraszamy na muzyczną adorację i „spotkanie z Miłosiernym Ojcem”. Czuwanie modlitewne poprowadzi wspólnota Bagno oraz zespół z mszy młodych.
  5. W sobotę 22 kwietnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła. Nabożeństwo to ma schemat bardzo zbliżony do Drogi Krzyżowej. Także rozważa się 14 stacji. Tematyka Drogi Światła nawiązuje do spotkań Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami i wydarzeń, które miały miejsce od Wniebowstąpienia do Zesłania Ducha Świętego. Przy naszym kościele znajdują się stacje „Drogi Światła” niech zachęcają  nas do licznego udziału w tej wielkanocnym nabożeństwie. O  18.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwa do Świętej Rity i poświeceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę, 23 kwietnia obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Tydzień Biblijny.
  7. W dniach 4 – 6 maja br., tj. od czwartku do soboty, Parafia z Bystrej Śl. organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Niepokalanowa, Warszawy i Częstochowy. Koszt pielgrzymki 570 zł za osobę (w cenie: przejazd autokarem, 2 noclegi, posiłki, opieka pilota i ubezpieczenie). Zapisy u proboszcza z Bystrej Śl. do 23 kwietnia (tel. 697 240 066).Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii w Bystrej Śl. oraz na ulotkach.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, w tym świątecznego numeru naszej parafialnej gazetki „Głos Królowej”.
  9. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Maria Foksińska i Eugeniusz Urbański. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

 

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia 

życzymy wielkiej ufności w Miłosierdzie Boże

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz