Niedziela z Bratem Albertem.

W minioną niedzielę 17.04.2016 r. w kosciele salwatorianów, w Bialsku-Białej Mikuszowicach Śląskich odbyła się uroczystość na cześć Towarzystwa Świętego Brata Alberta w Bielsku-Białej. Wspólnoty działają na terenie całej Polski i utrzymują się wyłącznie z datków wiernych.

Towarzystwo działające na terenie Bielska zajmuje się głównie rozdzielaniem posików, ale w tym roku udało się także zorganizować koncert, śniadanie wielkanocne oraz pierwsze rekolekcje wielkopostne. W naszej parafii szczególne miejsce zajmuje Towarzystwo, ponieważ ks. Tadeusz Słonina, proboszcz jest od kilku lat kapelanem Towarzystwa Św. Brata Alberta na terenie Bielska-Białej.

W Roku Miłosierdzia szczególną troską ogarniamy bezdomnych i potrzebujących, by być dla nich dobrym jak chleb. To właśnie św. br. Albert dał nam przykład jak stawać się świętym, poprzez dzielenie z potrzebującymi.