Kolejna Noc Nikodemowa w naszej parafii.

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy Noce Nikodemowe w naszej parafii. Cykl dotyczy w tym roku owoców Ducha Świętego. Ta zagadkowa nazwa choć wydaje się tajemnicza, to jednak jest prostą formą spotkania z Panem Jezusem w ciszy i na adoracji. W każdy piątek miesiąca, aż do wakacji po Mszy Świętej wieczornej będzie krótka adoracja prowadzona przez młodych, następnie wybrzmiewać będzie Słowo Boże. Poszczególne osoby odczytają fragment z Pisma Świętego, nastąpi chwila ciszy i dalej czytanie Pisma Świętego. Przez cały czas jest możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Wszystko kończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i udzieleniem Komunii Świętej przyjmowanej w tym dniu za grzechy świata.

To ważne, że przez te Noce Nikodemowe chcemy zwrócić uwagę na to, że w ciszy nocy przychodzi do Jezusa Nikodem i z Nim rozmawia, oraz fakt, że skoro jest pierwszy piątek, to warto przyjąć Komunię Świętą jako wynagrodzenie za grzechy świata. Szczególnie, że jest to kościół pod wezwaniem Królowej Świata.

Przedstawiamy krótkie świadectwo uczestniczki Nocy Nikodemowej, która odbyła się w listopadzie:

“Noc Nikodemowa odbyła się z klimatem… Naprawdę niesamowitym klimatem dzięki ludziom odczytującym fragmenty Pisma Świętego mogliśmy poczuć się jak świadkowie wydarzeń, tuż obok obecnego na adoracji Jezusa. Modlitwie towarzyszyła muzyka i śpiew. Nie zabrakło nawiązań do szczególnego wydarzenia jakim było odzyskanie Niepodległości Polski, mieliśmy również czas wyczytać imiona bliskich nam zmarłych i pomodlić się za nich. To wszystko wydarzyło się tego jednego wieczoru”.

Kolejne spotkanie podczas Nocy Nikodemowej już 04/01/2019 r. Zapraszamy 🙂