Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela zwykła 28 sierpnia 2016

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. W czwartek przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Polecamy w modlitwie wszystkie ofiary wojny oraz tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. W tym dniu módlmy się również o pokój dla całego świata.
  3. W tym tygodniu liturgicznym obchodzimy:

–   w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

–   w czwartek – wspomnienie  św. Bronisławy;

–   w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.

1. Od czwartku zmienia się porządek nabożeństw w naszym kościele. Msze św. w tygodniu będą o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
  2. W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zainicjujmy go z Bogiem. Dlatego serdecznie zapraszamy na Msze św. – o godz. 8.00 uczniów Gimnazjum, natomiast o godz. 9.00 uczniów Szkoły Podstawowej.
  3. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w I piątek miesiąca na godz. 16.00 na spowiedź i Mszę św. szkolną o godz.16.30. W jej trakcie nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy rodziców i dzieci do praktykowania pierwszych piątków miesiąca.
  4. Od przyszłej niedzieli wracamy do Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00. Chętne dzieci zapraszamy do współtworzenia scholi parafialnej. Szczegóły u ks. Janusza.
  5. W niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 .
  6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
  7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

Objazd chorych w piątek od godz. 8.00 dla tych, których odwiedza Ks. Tadeusz, natomiast w sobotę od godz. 8.00 objazd chorych, których odwiedza Ks. Piotr i Ks. Janusz.

1. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i wieczorna Msza św. za Dobrodziejów naszego kościoła – żywych i zmarłych.
  2. Tegoroczna Biesiada Parafialna odbędzie się w niedzielę 11 września. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wszystkie przynoszone fanty, które w dalszym ciągu można składać w zakrystii i kancelarii.
  3. Koło Żywego Różańca organizuje Pielgrzymkę Rodzinną do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 17 września br. Zapisy w zakrystii.
  4. Od 3 września będzie można składać makulaturę przed plebanią.
  5. W prasę katolicką można się zaopatrzyć w zakrystii, a w wakacyjną wkładkę „Głos Królowej” przy wejściowych drzwiach z kościoła.
  6. W tym tygodniu odwołał do wieczności śp. Jerzego Marek. Jego duszę polecajmy miłosierdziu Bożemu… Wieczne odpoczywanie…

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego życzmy wszystkim                                 Nauczycielom,  Wychowawcom, Gronu Pedagogicznemu oraz Uczniom

Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.