Ogłoszenia parafialne X Niedziela zwykła 5 czerwiec 2016 r.

1. W naszej parafii rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje przed nawiedzeniem obrazu Chrystusa Miłosiernego. Prowadzi je ks. prałat Stanisław Lubaszka, któremu wyrażamy wdzięczność za trud głoszenia Słowa Bożego. Dzisiejsza składka przeznaczona jest dla księdza rekolekcjonisty. W dniach od 5 do 7 czerwca (tj. od niedzieli do wtorku) w naszym kościele odbędą się rekolekcje przed peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego.

W poniedziałek i we wtorek Msze św. z kazaniem o godz. 7.00 i 19.00.

Spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej – klasy 1 – 3 w poniedziałek o godz. 16.00, natomiast dla klas 4 – 6 we wtorek również o godz. 16.00.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy we wtorek o 18:00 na naukę rekolekcyjną, a w środę o 18:30 na spowiedź i próbę generalną po Mszy wieczornej.

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii odbędzie się w czwartek (09.06) o godz. 17:00, będzie ona połączona z sakramentem bierzmowania. Intencje w tym dniu z godz. 19 będą odprawione podczas bierzmowania. O północy zostanie odprawiona Msza Św sprawowana przez księży pochodzących z naszej parafii.

W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Msza Św. w intencji chorych i pożegnanie obrazu.

1. Od przyszłej niedzieli 12.06, po Mszy Świętej o 12:30 rozpoczniemy peregrynację obrazu po naszych domach. Plan zostanie wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej. Zachęcamy do zakupu modlitewnika.
  2. W dniu dzisiejszym ma miejsce diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
  3. Także dziś podczas wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 ks. bp ordynariusz poświęci Drogę Światła. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na ceremonię poświęcenia.

3.W tygodniu liturgicznym wspominamy

– w środę – św. Jadwigi Królowej

– w piątek – bł. Bogumiła, bp.

– w sobotę – Św. Barnaby, ap.

1. Koło Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa. Wyjazd 18 czerwca (sobota) o godz. 7:00 z ul. Startowej. Zapisy w zakrystii.
  2. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Zebrano 800 zł.
  3. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej” oraz w modlitewnik do Bożego Miłosierdzia.

Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa

i opieki Matki Bożej Królowej Świata.