OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27 października 2019 r.

• W poniedziałek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • W piątek– uroczystość Wszystkich Świętych.
  • W sobotę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

1. Do czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30
  2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  3. W piątek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Msza św. o godz. 12. 30 zostanie odprawiona na naszym cmentarzu. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.15.
  4. 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 7;00; oraz o godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym  i o godz. 18.00
  5. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; natomiast w dniach od 1 – 8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu..
  6. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17.30.
  7. Od 1 – 8 listopada odprawiamy codziennie Mszę św. w intencji zmarłych, którzy zostali poleceni w wypominkach. Wypominki na miesiąc listopad można składać w zakrystii wypisane czytelnie i z podaniem ulic.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Św. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejną noc Nikodemową.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  10. W tym tygodniu odwiedzimy chorych: proboszcz w czwartek od godz. 8.00;  ks. Janusz i           ks. Piotr w sobotę od godz. 8.00
  11. W dalszym ciągu zachęcamy i zapraszamy wszystkich do włączenia się w modlitwę, w ramach Róż Żywego Różańca Świętego. Zapisy w Zakrystii.
  12. W czwartek wieczorem i w piątek 1 listopada przed kościołem młodzież będzie rozprowadzać znicze.
  13. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2020 rok oraz prasy katolickiej w tym nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

Wszystkim Parafianom, gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

Ks. Wiesław Ogórek SDS   proboszcz