I   KALENDARZ LITURGICZNY

• We wtorek – święto Przemienienia Pańskiego.
  • W czwartek – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.
  • W piątek – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  • W sobotę święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

II   OGŁOSZENIA

1. W okresie wakacji Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna mieści się w dolnym kościele i jest czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
  2. We wtorek, 6 sierpnia, z bazyliki w Hałcnowie wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Pielgrzymów polecamy waszej modlitwie.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia, o godz. 13.30 na wałach jasnogórskich, będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pielgrzymki naszej diecezji.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch śladami świętych od 26 września do 6 października br. Informacje na plakacie.
  7. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Zakrystii rzeczy które mogłyby być przeznaczone na loterię fantową. Za już złożone fanty składamy serdeczne Bóg Zapłać!
  8. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2020 rok. Dochód przeznaczony jest na Misje.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i wakacyjnego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

A dzieciom i młodzieży bezpiecznych wakacji.

Ks. Wiesław Ogórek SDS, proboszcz