OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 MARCA 2019

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15 oraz na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu.
  1. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. Zachęcamy do obrony życia poczętego przez podjęcie Duchowej Adopcji.. Wychodząc z kościoła można zabrać aby wypełnić Deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz przystąpić do niej podczas uroczystej Mszy Świętej wniedziałek 25.03.br., o godz. 18.00. Na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Zachęcamy wszystkich parafian do takiej formy obrony poczętego życia. Ofiary zbierane w tym dniu do skarbon są przeznaczone na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada 27. rocznica erygowania naszej diecezji. Módlmy się za nasz Kościół partykularny.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.30
  3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
  4. Przy wyjściu z kościoła można też złożyć dobrowolną ofiarę. na renowację klombu wokół krzyża na cmentarzu parafialnym.
  5. W zakrystii lub w kopercie na tacę można złożyć ofiarę na kwiaty i nową figurę do Bożego Grobu.
  6. Informujemy, iż rekolekcje wiekopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 06-10 kwietnia br.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na dzieci Afryki w ramach dzieła „Ad gentes”.  Złożono  kwotę 1153 zł.
  8. Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji z Kęt dziękują wszystkim parafianom za złożone ofiary do skarbony z napisem „dla sióstr Klarysek”. Zebraliśmy i przekazaliśmy siostrom kwotę 5010 zł.
  • Dziękujemy za złożoną do kontenera makulaturę na misje.
  • Od dzisiaj po każdej Mszy św. niedzielnej i w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w sklepiku w dolnym kościele, będzie można nabyć „Baranki wielkanocne” i świece „Paschaliki”.
  1. Parafia na Złotych Łanach zaprasza w dniach od 5-7 kwietnia br. na kurs „Nowego Życia”
  • Parafia św. Andrzeja Boboli zaprasza w dniu 13 kwietnia o godz. 19.00 na koncert Antoniny Krzysztoń. Koszt 25 zł. Bilety do nabycia w zakrystii.
  1. Do 31 marca trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Zapisy na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl lub w zakrystii po każdej Mszy św.
  2. Osoby zainteresowane udziałem w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej zapraszamy na spotkanie do dolnego kościoła w dniu 27 marca br. (środa) po wieczornej Mszy św.
  3. Szkoła Podstawowa nr 25 zaprasza na zajęcia otwarte dla przedszkolaków w dniu 28 marca od godz. 16.00-17.00.
  4. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza dzieci w wieku od 9–18 roku życia na kolonie do Głuchołaz w terminie od 13-23 sierpnia 2019 r. Koszt 750 zł. Istnieje możliwość dofinansowania. Celem zapisania dziecka na kolonie należy pobrać ze strony caritas.bielsko.pl formularza zgłoszeniowego. Wypełniony formularz należy dostarczyć do biura Caritas ul Okrzei 2 w Bielsku-Białej i dokonać wpłaty 150 zł. Zapisy do 15 kwietnia 2019 r.. Ilość miejsc jest ograniczona.
  5. Pogrzeb śp. Ks. Andrzeja Urbańskiego wieloletniego Generała Salwatorianów, odbędzie się 27 marca o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini. Natomiast we wtorek, 26 marca o godz. 18.30 w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej pod przewodnictwem ordynariusza ks. bpa Romana Pindla zostanie odprawiona Msza św. żałobna. Prosimy o modlitwę za naszego zmarłego współbrata.
  • Do wieczności odszedł śp. Stanisław Bąk, jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Parafianom i gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.