OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna 1 maja 2022

• W poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  • W środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
  • W piątek – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba.

1. W Dzisiejszą, 3 niedzielę wielkanocną obchodzimy  Niedzielę biblijną. Jest to też Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
  2. Od dzisiejszej niedzieli, 1 maja, serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na maryjne nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.
  3. We wtorek, 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 nie będzie Mszy św. o godz. 19.15
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  5. W Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  6. W środę 4 maja br. o godz. 19.00 w dolnym kościele, odbędzie się spotkanie Rady parafialnej o tematyce synodalnej na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych
  7. Z okazji przypadającego w środę święta Św. Floriana – patrona strażaków, życzymy im satysfakcji z pełnionej posługi dla naszej społeczności oraz by św. Florian i Matka Boża Królowa Świata ochraniali ich w służbie
  8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  9. W czwartek, o godz. 17.15 zapraszamy na czwartkowe rozważanie ze św. Ritą. Po którym nastąpi nabożeństwo majowe.
  10. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
  11. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  12. Odwiedziny chorych – w piątek od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę od godz. 8.00 ks. Marek i ks. Piotr.
  13. W sobotę o godz. 10.00 i 12.30 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszej parafii odbędą się uroczystości przystąpienia do I Komunii św. Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny obdarzmy naszymi modlitwami.
  14. W przyszłą niedzielę, 8 maja, ofiarami składanymi do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów.
  15. W niedzielę 8 maja o godz. 20.15 zapraszamy na wielkanocne nabożeństwo „Drogi Światła”, które poprowadzi młodzież skupiona wokół duszpasterstwa Bagno.
  16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.