W myśl franciszkańskiej miłości do natury i zwierząt, w grudniu nasza Parafialna Grupa Wolontariatu zorganizowała zbiórkę potrzebnych rzeczy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt „Reksio”.  Przez tydzień parafianie chętnie przynosili koce, narzuty i materace do ocieplenia bud zwierzaków, karmy, miski i zabawki. Nasi wolontariusze znieśli uzbierane rzeczy do schroniska, gdzie spotkali się z ogromną życzliwością i wdzięcznością pracowników ale także czworonogów 🙂

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcje! To ważne aby los zwierząt nie był nam obojętny. Już w Księdze Wyjścia czytamy: „„Jeżeli zobaczysz zabłąkanego byka lub osła swojego nieprzyjaciela, to masz go do niego zaprowadzić. Gdybyś zobaczył, że osioł należący do kogoś upadł pod ciężarem, to nie wolno ci obojętnie przejść obok. Masz mu pomóc uwolnić zwierzę.” (Wj 23, 4-5) 

Pamiętajmy o zwierzętach szczególnie podczas zimy! Św. Franciszek pierwsze kazania głosił właśnie im 😉

 

Please enter Google Username or ID to start!
Example: clip360net or 116819034451508671546
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow