Organizatorzy słynnej akcji „Różaniec do granic”, która w 2017 r. przywiodła tysiące Polaków na granice kraju do wspólnej modlitwy o Polskę zaprosili w tym roku Polaków na następne, podobne wydarzenie. 14 września w sanktuarium Świętego Krzyża na górze o tej nazwie odbyło się czuwanie modlitewne w intencji przezwyciężenia kryzysu wiary w Kościele.

– Wszystko o czym słyszymy ostatnio, a co nas zasmuca czyli przypadki pedofilii wśród księży, odejścia z kapłaństwa, samobójstwa, profanacje – to wszystko objaw kryzysu wiary w Kościele. Natomiast źródłem odnowy wiary jest Krzyż Chrystusa, dlatego pod nim chcemy się zgromadzić – wyjaśnia Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów wydarzenia.

Do czuwania dołączyły się parafie w całej Polsce, w tym i nasza!

Nasze czuwanie rozpoczęło się o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie zebrani wierni przeszli wspólnie Mikuszowicką Golgotę, rozważając stacje Męki Pańskiej w intencji Kościoła. Całość czuwania  zakończyła się pod krzyżem, gdzie wszyscy dokonali uroczystego aktu i wyznani wiary. Wielu parafin przybyło na tą modlitwę z własnymi krzyżami, przyniesionymi z domów.

 

„Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas,którzy dostępujemy zbawienia”.

Św. Paweł (1 Kor 1, 18)


 

Please enter Google Username or ID to start!
Example: clip360net or 116819034451508671546
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow