Salwatorianie

Możesz Pomóc

Liturgia Słowa Bożego

Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela zwykła 31 sierpnia 2014 r

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji wszystkich ofiar wojny oraz tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Prośmy o pokój dla całego świata.

3. W tym tygodniu liturgicznym obchodzimy:

-   w poniedziałek – wspomnienie św. Bronisławy Dziewicy

-   w środę – wspomnienie  św. Grzegorza Wielkiego

4. Od jutra zmienia się porządek nabożeństw w naszym kościele. Msze św. w tygodniu będą

o godz.6.30, 7.00 i 18.00.

5. W poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpocznijmy go z Bogiem. Dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę św. - o godz. 7.30 uczniów Gimnazjum, natomiast o godz. 9.00 uczniów Szkoły Podstawowej.

6. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w I piątek miesiąca na godz. 16.00 na spowiedź i Mszę św. szkolną o godz.16.30. Zachęcamy rodziców i dzieci do odprawiania pierwszych piątków miesiąca.

7. Od przyszłej niedzieli wracamy do Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00.

8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, a adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.

9. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. W czwartek młodzież RMS-u zapraszamy na spotkanie po mszy wieczornej w dolnym kościele.

10. Objazd chorych w piątek od godz. 8.00 dla tych, których odwiedza Ks. Tadeusz, natomiast

w sobotę od godz. 8.00 objazd chorych, których odwiedzają Ks. Ireneusz i Ks. Sebastian.

11. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi

i wieczorna Msza św. za Dobrodziejów żywych i zmarłych.

12. Członkowie Żywego Różańca zapraszają 14 września na pielgrzymkę do Kalwarii na Dróżki Matki Bożej. Zapisy w zakrystii.

13. Wszystkie chętne dzieci i młodzież które chcą śpiewać w scholii parafialnej proszeni

są o   zgłaszanie się do ks. Sebastiana.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać organistkom: Pani Agnieszce i Pani Annie które z dniem dzisiejszym na własną prośbę kończą posługę organistowską w naszej parafii. Na dalszą drogę życia życzymy Im opieki NMP Królowej Świata. Od 1 września nowym organistą będzie Pan Przemysław Gąsior, którego już dzisiaj serdecznie witamy.

15. W piątek 5 września od godz. 16.30 i  sobotę będzie można złożyć makulaturę na budowę studni w Południowym Sudanie.

16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii

17. W prasę katolicką można się zaopatrzyć w zakrystii. Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy wydawanie parafialnej gazetki „Głos Królowej”. Przypominamy wiernym że prasa jest odpłatna.

18. Biskup Bielsko – Żywiecki Roman Pindel zaprasza wszystkich wiernych na pielgrzymkę ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego w niedziele 7 września o godzinie 15:00 do kościoła Św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Genowefę Iskierka. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego życzmy wszystkim

Nauczycielom,  Wychowawcom, Gronu Pedagogicznemu oraz Uczniom

Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej

O Parafii

Rzymskokatolicka Parafia
NMP Królowej Świata

ul. Startowa 16
tel. (033) 814-11-13
e-mail: parafia[at]parafiacyglas.pl
www: parafiacyglas.pl

Jeśli chcesz wspomóż swoja parafię:

Konto bankowe:
0022 1678 2082

Z błogosławieństwem Bożym  dla wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców  oraz z modlitwą w Ich intencji  w każdą pierwszą sobotę miesiąca  sprawowana jest Msza Św. o godz. 18.00 (19.00 maj - sierpień).

kst

w nawiasach dotyczą
okresu odwrześnia do kwietnia;

** w okresie wakacyjnym
(lipiec i sierpień) nie ma

Mszy św. o godz. 6.30;
*** w soboty Msza św.niedzielna.

Wypominki roczne